Logo Søg Åben menu

Kontakt

Afdelinger


Artpeople
Vester Farimagsgade 41
DK-1606 - København V
Telefon: +45 3311 3311
info@artpeople.dk

Ledelse

Jan Degner | Adm. direktør

direkte: +45 7221 5232
jan.degner@artpeople.dk

Jakob Kvist | Kreativ direktør

direkte: +45 2265 5233
kvist@artpeople.dk

PR

Signe Holten | PR manager

direkte: +45 2265 5244
signe.holten@artpeople.dk

Tamara Zlebacic von Pein | PR manager

direkte: +45 2265 5234
tape@artpeople.dk

Louise Thuesen | PR & Digital promotion manager

direkte: +45 2265 5197
louise.thuesen@artpeople.dk

People'sPress

Lise Nielsen | HR & Business Affairs

direkte: +45 2265 5231
lise.nielsen@artpeople.dk

Louise Dorthea Vind | Kontaktchef

direkte: +45 2518 7056
lovi@artpeople.dk

Marianne Kiertzner | Redaktionschef

direkte: +45 2265 5246
maki@artpeople.dk

Lisbeth Møller-Madsen | Seniorredaktør

direkte: +45 2518 7075
lmm@artpeople.dk

Pernille Wass | Seniorredaktør

direkte: +45 2265 5247
wass@artpeople.dk

Thomas Rasmussen | Redaktør

direkte: +45 2265 5240
thomas.rasmussen@artpeople.dk

Birgitte Franch | Redaktør

direkte: +45 3311 3311
bifr@artpeople.dk

Truels Præstegaard | Redaktør

direkte: +45 2518 7070
trso@artpeople.dk

Christel Hvalsøe Brinkløv | Redaktør

direkte: +45 2265 5174
chb@artpeople.dk

Lilja Hardt | Redaktør

direkte: +45 2518 7079
liha@artpeople.dk

Hans Henrik Schwab | Seniorredaktør

direkte: +45 3066 0065
hhs@artpeople.dk

People'sPress Jr.

Pernille Wass | Seniorredaktør

direkte: +45 2265 5247
wass@artpeople.dk

ArtPeople Foredrag

Marianne Pedersen | Booking Manager

direkte: +45 2265 5238
marianne.pedersen@artpeople.dk

Joy Caroline Morgan | Booking Manager

direkte: +45 2265 5241
jomo@artpeople.dk

Musik & DVD

Kenneth Skriver | Product manager musik/DVD

kenneth.skriver@artpeople.dk

Ditte Degner | Digital Promotion

direkte: +45 2265 5229
dide@artpeople.dk

Anja Linnet | Promotion Manager

direkte: +45 2265 5348
alin@artpeople.dk

Anne Sofie Jeremiassen | Digital Markeds- og Musikchef

direkte: +45 2265 5227
ajer@artpeople.dk

Salg & marketing

Bent Mouritzen | Salgs- & marketingchef

direkte: +45 7221 5249
bemo@artpeople.dk

Titi Sørensen | Key account manager

direkte: +45 2265 5245
titi@artpeople.dk

Søren Thorning | Salgskoordinator

direkte: +45 2518 7071
sth@artpeople.dk

Thomas Dyring | Key account manager

direkte: +45 2518 7053
thdy@artpeople.dk

Produktion

Peter Skriver | Produktionschef

direkte: +45 2265 5230
skriver@artpeople.dk

Rasmus Funder | Grafiker

direkte: +45 3070 6202
rafu@artpeople.dk

Lene Gammelgaard | Grafiker

direkte: +45 2265 5248
lega@artpeople.dk

Digital

Anne Sofie Jeremiassen | Digital Markeds- og Musikchef

direkte: +45 2265 5227
ajer@artpeople.dk

Bjørn Bengtsson | Digital Content Manager

direkte: +45 2265 5242
bjbe@artpeople.dk

Ditte Degner | Digital Promotion

direkte: +45 2265 5229
dide@artpeople.dk

Kristian Ravn | Marketing- og innovationskoordinator

direkte: +45 2265 5272
kra@artpeople.dk

Offbeat

Jacob Ødegaard | Adm. direktør Offbeat - Booking Agent

direkte: +45 2518 7093
jacob@offbeat.dk

Nicolaj Bundesen | Kreativ direktør Offbeat

direkte: +45 2265 5237
nibu@artpeople.dk

Anton Voss | Booking agent

direkte: +45 2518 7095
anton@offbeat.dk

Johnny Eickworth | Booking Agent

direkte: +45 4013 1206
johnny@offbeat

Mette Overskov | Produktion / Assistent

direkte: +45 2518 7041
mette@offbeat.dk

Økonomi

Claus Pfeffer | Økonomichef

direkte: +2265 5392
clpf@artpeople.dk

Kenneth Petersen | Controller

direkte: +45 2265 5388
kepe@artpeople.dk

Anja Friis Bundgaard | Regnskabsassistent

direkte: +45 2518 7021
anbu@artpeople.dk
ArtPeople-Musik.dk - en del af PeopleGroup
Telefon: +45 3311 3311 - E-mail: info@artpeople.dk
Facebook Twitter